UA-121245762-1
TELEFON: 02126998724 / 05324165271
 
Buharlı Vantilatör Hakkında Her Şey

Buharlı Vantilatör Hakkında Her Şey

Okunma: 587 Yorumlar: 0

Buharlı Vantilatör 

Açık havada yada yarı açık alanlar için kavurucu sıcaklıkların başlamasıyla ortamı serin tutmak sıcaktan etkilenmemesi sağlamak oldukça sorun olmuştur. Klima gibi soğutucu üniteler bu tarz alanlarda yetersiz kaldığı gibi kullanıldığı takdirde ise elektrik faturalarında fahiş tutarlar yansımakla birlikte hiç bir verim almanıza neden olabilir. Buharlı vantilatör sistemleri daima kafeterya, restoran, çiftlik, fabrika sahipleri gibi, ev ve iş tesis sahipleri için buharlı vantilatör sistemleri sorunu çözmek adına en iyi tercihinizdir.  Düşük maliyeti,  yüksek verimi, uygun fiyatıyla açık alanınızı serinletme için alternatif arayanlar için en ideal sistemi arıyor iseniz buharlı vantilatör sistemlerimiz dikkate almak isteyebilirsiniz. 

Bunun yanı sıra, çalışma mekaniği de oldukça basit. Birçok insan genellikle buharlı vantilatör sistemlerinin arkasındaki çalışma prensibini merak eder ve bu yazıda anlamanıza yardımcı olacağımız tam olarak budur.

“Buharlaşma Prensibi”

Buharlı vantilatör sistemlerinin atom bilimi içermediğinden emin olalım. Aslında, 'Buharlaşma Prensibi' olarak adlandırılan basit bir ilke üzerinde çalışır. Buhar için su, musluğuna yüksek basınçlı pompa bağlanılır, ortama montajı yapılmış vantilatörlere özel olarak üretilmiş borular ile hat çekilir, hat için kullanılan boru çapı 3/8 dır, örnek verilmesi gerekirse elektrik kablolarından biraz daha büyüktür. yüksek basınçlı pompadan çıkan 100 bar basınçlı su, vantilatörler üzerinde ekli olan ince kaliteli nozulların deliklerinden geçen su 0.5 mikron çapında nozullardan çıkarak püskürtülür, püskürtülen su buharı ıslatma yada damlatma yapmayacak kadar küçük olduğu için sıcak hava ile tepkimeye girdikten sonra buharlaşıp kaybolur.  Buharlı vantilatör nozullarından geçtiğinde , küçük damlacıklar halinde parçalanır. Bu damlacıklar havada bırakıldığında, yere çarptılar ve güneş enerjisi (ısı) ile hızla buharlaşırlar. Bu damlacıklar buharlaştıkça, soğuk hava yükselir ve sıcak hava hızla çöker ve böylece daha serin bir çevre oluşturur.


Buharlı Vantilatör Sistemlerin Performansını Etkileyen Faktörler

Boru, muhafaza ve kelepçeler gibi bir soğutma sistemi oluşturan her bileşen, buharlı vantilatör sistemin daha iyi performansına katkıda bulunur. Bununla birlikte, en önemli olan iki bileşen vardır - nozullar ve pompa. Yüksek basınç pompasına ve ultra ince kaliteli nozullara sahipseniz, sadece yüksek kalitede buhardan faydalanabilirsiniz . Yüksek basınçlı bir pompa kullanarak, zeminde veya çevrede herhangi bir kalıntı nem oluşturmadan güneş tarafından hızla emilen sis benzeri sis ürete bileceksiniz. 


Daha Detaylı Bilgi İçin 

Avrupa Misting de, tek bir çatı altında, geniş bir yelpazedeki en kaliteli buharlı vantilatör soğutma sistemleri, ekipmanı ve bileşenleri ile ev ve iş sahiplerine en iyi ekipmanı sağlamayı taahhüt ediyoruz. Buharlı vantilatör sistemleri ile ilgili sorularınız varsa veya daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız 0 212 699 87 24 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.


Yorum Yaz